Bezpłatne badania nóg w Helu

Bezpłatne badania nóg w Helu

W najbliższą niedzielę, 19. lipca Hel stanie się stolicą zdrowych nóg. Mieszkańcy miasteczka oraz turyści wypoczywający nad morzem będą mieli okazję sprawdzić kondycję swoich nóg oraz dowiedzieć się jak skutecznie walczyć z Przewlekłą Niewydolnością Żylną. W Bulwarze Nadmorskim na rogu ulic Morskiej i Portowej w godz. 10.00-18.00 zagości Instytut Zdrowych Nóg. Bezpłatne badania USG Dopplera, porady kosmetologa, fizjoterapeuty i instruktora Nordic Walking czekają na wszystkich, którzy chcą pokazać światu piękne, zdrowe nogi.

 

Dzięki badaniu USG Dopplera sprawdzimy, czy przepływ krwi w naczyniach kończyn dolnych jest prawidłowy. Fizjoterapeuta pokaże zestaw ćwiczeń, pomocnych w odciążeniu i wzmocnieniu nóg, a kosmetolog zaprezentuje proste techniki wykonywania ich masażu, który usprawni przepływ limfy oraz preparaty, które pomogą dodatkowo wzmocnić ściany naczyń krwionośnych. Instruktor Nordic Walking pokaże, jak prawidłowo chodzić z kijkami, aby skutecznie zapobiegać problemom z nogami. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne z najważniejszymi informacjami na temat zdrowia kończyn dolnych.

Wszyscy chętni będą mogli pokazać sportowe zacięcie biorąc udział w akcji charytatywnej „Okrążamy Polskę”. Wystarczy wsiąść na rowerek stacjonarny i przejechać tyle kilometrów, na ile wystarczy sił.

 

Każdy kilometr to 10 zł, które organizator przeznaczy na zakup USG Dopplera w mieście, w jakim pokonany zostanie najdłuższy dystans.

Instytut Zdrowych Nóg jest największą ogólnopolską akcją profilaktyczną, która już od trzech lat uświadamia Polakom, na czym polega przewlekła niewydolność żylna, jakie są objawy choroby i co można zrobić, aby jej uniknąć lub zminimalizować negatywne skutki.

 

Badania USG Dopplera są bezpłatne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *