Gdańsk zaprasza Hel

Gdańsk zaprasza Hel

GDAŃSKA ZAPRASZA HEL

W imieniu PGE Arena Gdańsk oraz Portalu „Wirtualny Hel” zachęcam do wzięcia udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Prezydenta Gdańska w dniu 31 czerwca 2015 r. (szczegóły poniżej)

Bawimy się i pomagamy, czyli 100 atrakcji na Dzień Dziecka na PGE ARENIE

Jeszcze więcej atrakcji niż w ubiegłym roku szykuje się na Dzień Dziecka przy PGE ARENIE Gdańsk. Ścieżka przygody z nagrodami, zabytkowe i nowoczesne autobusy, pokazy straży pożarnej i policji, występy wokalne i taneczne, dzień otwarty stadionu, a na koniec koncert gwiazdy, Saszan – to wszystko i jeszcze więcej będzie się działo w przeddzień dziecięcego święta, przez całą niedzielę, 31 maja.

 

Do wspólnej zabawy przy stadionie zapraszają Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz,

PGE ARENA Gdańsk i ZKM Gdańsk, a wraz z nimi partnerzy strategiczni, InvestGDA i Grupa GPEC,

oraz 25 innych partnerów wydarzenia. Impreza w ostatnią niedzielę maja zacznie się o godzinie 10.00 i potrwa aż do 17.00.

W ubiegłym roku podczas Dnia Dziecka przy PGE ARENIE bawiło się prawie 65 000 osób.

Była to największa impreza w tym miejscu. Czy tym razem uda się pobić frekwencyjny rekord?

Na pewno rekordowa ma być liczba atrakcji, które mogą przyciągnąć całe rodziny. Wśród blisko

100 propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Wielka zbiórka dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Zdecydowana większość atrakcji w trakcie Dnia Dziecka przy PGE ARENIE będzie nieodpłatna.

Co więcej, partner wydarzenia, ZKM Gdańsk, organizuje dodatkowe linie komunikacji miejskiej, które umożliwią sprawny

i bezpłatny dojazd na miejsce. Organizatorzy liczą więc na hojność i wielkie serce mieszkańców Gdańska i gości, organizując zbiórkę funduszy na rzecz podopiecznych fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja zapewnia dzieciom pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, socjalną. Rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na pomoc i niezbędne wsparcie finansowe.

Festyn rodzinny

Obok PGE ARENY w niedzielę, 31 maja, staną wielkie dmuchańce, czyli atrakcja, bez której najmłodsi nie wyobrażają sobie Dnia Dziecka. Nie zabraknie więc ruchu i zabawy, ale również okazji, by skorzystać z rozrywek umysłowych czy zadbać o zdrowie. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na spotkania z Panią Bajką. Będzie wspólne czytanie, a także gry w wielkoformatowe planszówki. Miłośnicy gier planszowych będą mogli wygrać

aż 50 zestawów Monopoly w wersji Gdańsk, w której PGE ARENA również ma swoje pole. Warsztaty zdrowego żywienia przeprowadzi Agencja Rynku Rolnego. W planach są również przejażdżki konikami „ponycycle” oraz „twister owocowo-warzywny”.

Specjalny zestaw atrakcji przygotowuje Grupa GPEC. Zjeżdżalnia „Tygrysek”, malowanie buziek, megatwister, jaskinia przygody, happy school – to niektóre propozycje partnera festynu. Miłośnicy zajęć kreatywnych będą mogli stworzyć własnego ekoludka. Grupa GPEC wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku zapraszają także

na dziecięcy basket z Treflem Sopot.

Podczas festynu będzie można zwiedzić kilkanaście autobusów, zarówno tych zabytkowych,

jak i nowoczesnych, udostępnionych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. Będzie też pogotowie techniczne i rzadko widywany dźwig tramwajowy. Zaplanowano również pokazy wozów bojowych Straży Pożarnej

i Policji. Pojawią się nawet antyterroryści ze specjalnym robotem. Zajrzeć będzie można również do wozu transmisyjnego Radia Gdańsk. Kto zgłodnieje, będzie mógł skorzystać z oferty food trucków.

Ścieżka przygody

Od samego początku zabawy, aż do godziny 14:45, dzieci będą mogły spróbować swoich sił na Ścieżce Przygody. Zadania, które trzeba będzie wykonać, wymagają odrobiny sprawności, pomysłowości oraz dużo dobrego humoru. Na trasie znajdą się między innymi: rugby, lacrosse, żużel dla najmłodszych, frisbee, futbol amerykański, konkurs artystyczny, gra w Dobble, Eko-Przygoda, a także spotkanie z Lwem, maskotką Lechii Gdańsk.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Wśród nich rower młodzieżowy, ufundowany przez Grupę GPEC, a także cztery vouchery na udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat w półkoloniach letnich, ufundowanych przez Gedanię1922, oraz voucher na kolonie letnie – do wyboru sportowe, taneczne, przygodowe, artystyczne, żeglarskie lub survivalowe oraz obozy rodzinne, prowadzone przez Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS.

Do wygrania będą też kupony zniżkowe na atrakcje w FUN ARENIE: cztery vouchery dla grup czteroosobowych

do ESCAPEROOMS, dwa vouchery o wartości 50 zł do pubu sportowego T29 oraz RacingCafe, sześć biletów

na 30 minut skakania na trampolinach NoGravity, cztery bilety na 30-minutowe gry w paintball elektroniczny Zoltar; cztery bilety na 8-minutowe wyścigi na gokartach PitStop. Nagrody główne będą wręczane na scenie między godziną 15:30 a 16.00.

Otwarty stadion

W ramach festynu stadion będzie funkcjonował jak w dzień otwarty. Dzieci i ich rodzice, którzy mają ochotę na żywo zobaczyć piłkarskie trybuny, a jeszcze ich nie widzieli, będą mogli za darmo wejść do sektorów trybuny żółtej.

W ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej, którego partnerem jest PGE ARENA, przygotowane zostanie specjalne stanowisko, Strefa Zdrowia Dziecka. Będzie można w niej zbadać malucha i uzyskać poradę lekarską.

Do dyspozycji osób z małymi dziećmi będzie również zaciszne pomieszczenie, odpowiednie, by odpocząć w cieniu

i przewinąć dziecko.

Tak jak codziennie, również w trakcie festynu będzie można korzystać z komercyjnej oferty FUN ARENY.

W największym centrum rozrywki na Pomorzu czekają między innymi pokoje gry ESCAPEROOMS, park trampolin NoGravity, gokarty PitStop czy paintball elektroniczny Zoltar Apokalipsa. Jeszcze przez trzy tygodnie w FUN ARENIE otwarta jest największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO. Warto także skorzystać z kolejki tyrolskiej

i przejechać się ponad płytą stadionu. Czynne będą kiosk Lechii Gdańsk i sklep kibica.

Muzyczna scena – koncert Saszan

Przez cały dzień dużo będzie się działo na scenie. Wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe,

m.in. „Wiolinki”, „Maczki”, „Rozśpiewane nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Gdańsku oraz kółko teatralne „Mali aktorzy” ze Szkoły Podstawowej w Skowarczu. Animacje taneczne przedstawi grupa Baltica Cheerleaders. Wystąpi też wielu innych wykonawców. Program przygotowało Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Kulminacją imprezy będzie koncert Saszan, ulubienicy nastolatków. Wokalistka przebojem zdobyła muzyczny rynek

w Polsce. Ma ponad 200 000 fanów na portalu społecznościowym, a liczba pobrań jej teledysków z internetu liczy się w milionach. Ostatnio wystąpiła w telewizyjnym show „Celebrity Splash”. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.30. Fani Saszan będą mogli wygrać bilety na spotkanie z gwiazdą w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Gdańska na stronie internetowej miasta i profilu Facebook.

Dojazd i bezpieczeństwo

Organizatorzy zachęcają, by przyjechać na festyn środkami komunikacji miejskiej, korzystając z darmowych linii specjalnych ZKM Gdańsk. Ci, którzy zdecydują się jednak na własny samochód, będą mogli na miejscu sprawdzić, czy dziecięce foteliki w ich autach są prawidłowo umocowane. Taką usługę zapewni stanowisko firmy LOTOS,

na parkingu od strony AMBEREXPO. Przez cały dzień nad bezpieczeństwem uczestników zabawy będą czuwać między innymi policjanci, ratownicy medyczni oraz służby ochrony PGE ARENY.

Na wszelki wypadek zorganizowany zostanie punkt „zagubione dziecko”, który znajdzie się w autobusie Ścieżki Przygody. Zaparkuje on na promenadzie zewnętrznej stadionu, nad wejściem do FUN ARENY, czyli w miejscu dobrze widocznym z terenu festynu.

Patronat medialny nad Dniem Dziecka przy PGE ARENIE Gdańsk objęły TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki i Trojmiasto.pl. Filmowy skrót wydarzeń z festynu, który odbył się w 2014 roku, można zobaczyć pod adresem


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *