Chciał wyłudzić kredyt na mieszkania w Helu

Chciał wyłudzić kredyt na mieszkania w Helu

56-latek próbował z banku wyłudzić ponad pół miliona złotych, które chciał przeznaczyć na kupno apartamentu w Helu. Niewykluczone, że w ten sposób oszust kupił kilka mieszkań na Półwyspie Helskim.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który chciał otrzymać kredyt hipoteczny w wysokości prawie 570 tys. zł. na kupno apartamentu na Helu.

– Złożone przez niego dokumenty były sfałszowane – informuje rzecznik policji.

Jak się okazuje, niewykluczone, że to nie pierwsze jego mieszkanie kupione w ten sposób. Może mieć na swoim koncie nawet kilka takich oszustw.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku od pewnego czasu pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności kupna niektórych mieszkań na Helu.

– Z ich informacji wynikało, że prawdopodobnie kilka apartamentów zakupił mężczyzna, którego sytuacja finansowa, raczej nie pozwalałaby na taki wydatek – relacjonują funkcjonariusze.

Kryminalni zaczęli sprawdzać, czy nie doszło do złamania prawa. Ich ustalenia szybko się potwierdziły.

– Jakby tego było mało, z ich ustaleń wynikało, że typowany przez nich mężczyzna po raz kolejny próbuje wyłudzić wysoki kredyt hipoteczny na zakup mieszkania – informuje oficer prasowy policji.

We wtorek w jednym z gdańskich banków zatrzymali na gorącym uczynku 56-latka, który na podstawie sfałszowanych dokumentów, chciał uzyskać kredyt w wysokości blisko 570 tys.zł

Biznesmen podający się za właściciela dobrze prosperującej firmy budowlanej z banku trafił prosto do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa.

– Teraz policjanci ustalają, czy ktoś pomagał podejrzanemu w przestępczym procederze, a min. w przygotowaniu nieprawdziwych dokumentów, które stanowią teraz dowód rzeczowy w sprawie – wylicza rzecznik pomorskiej policji. – Sprawdzą też, czy 56-latek jest sprawcą innych oszustw. Ze wstępnych informacji wynika, że takich wyłudzeń może mieć kilka na swoim koncie.

Źródło: naszemiasto.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *