"Cześć ciocia jak się czujesz? Kupuję samochód i brakuje mi pieniędzy"

„Cześć ciocia jak się czujesz? Kupuję samochód i brakuje mi pieniędzy”

Fałszywy krewny grasuje po Władysławowie. Mężczyzna stara się wyłudzać od starszych osób duże sumy pieniędzy. Telefonuje podając się za członka rodziny i mówi, że kupuje samochód i potrzebuje gotówki. W miniony piątek na terenie Władysławowa doszło co najmniej do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy.

Scenariusz we wszystkich przypadkach był podobny. Za każdym razem mężczyzna, który dzwonił do starszych osób podawał się za członka rodziny.

– Odbieram telefon i słyszę: Cześć ciocia jak się czujesz? Kupuję samochód i brakuje mi pieniędzy. – opowiada nam mieszkanka Władysławowa, do której zadzwonił oszust.

Na chwilę obecną sprawę próby wyłudzenia pieniędzy bada pucka policja.

– 22 lutego około godziny 16 otrzymaliśmy zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. wnuczka. Do 69 letniego mieszkańca Władysławowa zadzwonił mężczyzna podając się za członka rodziny. Twierdził, że kupuje samochód, brakuje mu 4800 złotych i poprosił o wsparcie finansowe. – informuje st. asp. Łukasz Dettlaff z puckiej policji.

Mieszkaniec postanowili zweryfikować informacje o zakupie samochodu. Skontaktował się z członkami swojej rodziny i dowiedział się, że nikt nie kupuje samochodu.

– Po kolejnym kontakcie dziadek zapytał się o nazwisko osoby z którą rozmawiał, po czym kontakt się urwał. Na obecną chwilę prowadzimy postępowanie w tej sprawie. – dodaje policjant.

Za próbę wyłudzenia pieniędzy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: norda24.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *