Potęga Młodych Umysłów

Potęga Młodych Umysłów

ZSO Hel – Daria Januszewska z Helu kocha matmę i karate.

 

Wspólnie z Energą SA szukamy talentów – uczniów, którzy mają pasje, są wyjątkowi, pracowici – utalentowani! Jedną z nich jest Daria Januszewska z Helu. Znasz podobnych uczniów?

 

Barbara Baranowska nie wahała się ani chwili, gdy wysyłała do nas zgłoszenie swojej podopiecznej, Darii Januszewskiej – gospodarza klasy trzeciej B Szkoły Podstawowej w ZSO w Helu.

 

– Darii mógłby pozazdrościć mi każdy nauczyciel – przyznaje wychowawczyni. – To prawdziwy skarb!

Młoda helanka świetnie sobie radzi z matematyką oraz komputerami. Dużo czyta. Pięknie opowiada, recytuje i pisze niezwykłe wypracowania. Trudno ją też zagiąć z przyrody, szczególnie z ornitologii. Dziesięciolatka jest również uzdolniona plastycznie i muzycznie.

 

Jakby tego było mało, w sporcie też odnosi sukcesy. W karate helanka ma niebieski pas.

– W Lipuszu wygrała pomorski turniej karate tradycyjnego – chwali Barbara Baranowska. – Sukces powtórzyła w Wejherowie, w turnieju o puchar prezydenta miasta.

Skąd młoda osoba bierze tyle czasu na rozwijanie i pielęgnowanie swoich zainteresowań?

– Jakoś udaje mi się to pogodzić – przyznaje skromnie Daria.

A czasu potrzeba niemało, zwłaszcza zimą. Wtedy bowiem do Helu przylatują gatunki ptaków, których w innych porach roku nie da się tu spotkać. A do tego są jeszcze treningi karate i zumby.

– Karate to nie tylko sport, ale i okazja do nawiązania nowych znajomości na turniejach – mówi Daria.

– No i daje pewność siebie w podbramkowych sytuacjach.

 

Daria jest zapaloną i bardzo specyficzną czytelniczką. Pochłania bajkowe opowieści, a jeśli któraś z nich szczególnie ją urzeknie, to po lekturze przenosi swoje wrażenia na płótno. Kilka z nich wisi w domu helanki.

Jak przyznaje wychowawczyni, Daria nie tylko rozwija swoje pozaszkolne pasje, ale także intensywnie uczestniczy w życiu ZSO.

Znasz wyjątkowych uczniów? Zgłoś ich naszej redakcji – niech zdolną młodzież z powiatu puckiego zobaczy całe Pomorze. Czekamy na maile pod adresem db.puck@prasa.gda.pl

 

– Recytuje wiersze na apelach, kieruje klasą, pomaga słabszym uczniom – wylicza nauczycielka. – A razem z rodzicami jeździ do Gdańska opiekować się porzuconymi zwierzętami, które trafiły do schroniska.

Trzecioklasistka świetnie sobie radzi w szkole, jej świadectwo to wzór.

– Na szczęście nauka przychodzi mi bardzo szybko – promiennie przyznaje wyjątkowa uczennica z Helu.

 

Źródło: hel.naszemiasto.pl Piotr Niemkiewicz, Roman Kościelniak


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *