Mały Ratownik 2012

Mały Ratownik 2012

W dniu dzisiejszym ( 25.09.2012r.) 115 Szpital Wojskowy oraz portal Wirtualny Hel, zorganizowały dzień „Małego Ratownika”. W zajęciach uczestniczyły grupy sześciolatków z naszego helskiego przedszkola.

Program był bardzo łatwy oraz ciekawy, dzieci poznały, a raczej przypomniały sobie w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jak postępować w przypadku pożaru oraz innych groźnych sytuacjach.

Miłym zaskoczeniem dla naszych prowadzących był fakt, że większość naszych przedszkolaków wiedziała doskonale co należy zrobić w sytuacjach, które mogą powodować zagrożenie życia.

Każdy przedszkolak znał numery alarmowe (dla tych co nie pamiętają – 112, 997, 998, 999), ale największym zaskoczeniem była znajomość podstawowych technik reanimacji (jak sprawdzić czy poszkodowany oddycha, jak uciskać klatkę piersiową oraz jak wykonywać wdechy), kilka osób z grupy naszych małych kursantów wiedziało to doskonale.

Dziękujemy grupie ratowniczej z LO Hel za wypożyczenie manekina do reanimacji (fantom).

Zajęcia rozpoczął asp. Michał Miler, który reprezentował Komendę Policji w Juracie.

Pan Michał, szczegółowo omówił zagadnienia bezpieczeństwa oraz inne zagadnie z którymi spotykają się nasze dzieci.

Po słodkiej prelekcji Policji ( asp. Michał Miler był uzbrojony w słodkie lizaki) do akcji wkroczyła OSP Hel, którą reprezentowali Jacek Konke, Sebastian Pszeniczny. Tu również nasze przedszkolaki były przygotowane i nie dały się zaskoczyć pytaniami, co należy zrobić w danej sytuacji.

115 Szpital Wojskowy reprezentowali ratownicy medyczni Lucyna Dylewska, Michał Rutkowski.

Ratownicy dokładnie omówili zagadnienia związane z pierwszą pomocą oraz postępowaniem w przypadku powstania zagrożenia życia. Dzieci mogły praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na manekinie, który służy do takich ćwiczeń.

Na zakończenie naszego kursu, zaprosiliśmy dzieci na ognisko z kiełbaskami, oczywiście wszystko pod czujnym okiem naszej straży OSP Hel.

Dzieci zapoznały się również z obsługą gaśnicy, mogły praktycznie przećwiczyć „gaszenie pożaru”.

Dyrektor 115 Szpitala Pani Weronika Nowara, wręczyła dzieciom pamiątkowe Dyplomy. Przedszkolaki podziękowały przekazując przepiękną, dużą laurkę.

Mamy nadzieje, że zajęcia były udane, a dzieci nauczyły się jak postępować w nagłych przypadkach.

W imieniu organizatorów dziękuje dzieciom, pracownikom 115 Szpitala, OSP Hel, KP Jurata za pomoc oraz świetną zabawę.

Do zobaczenia za rok…


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *