Informacja o TRAMWAJACH WODNYCH

Informacja o TRAMWAJACH WODNYCH

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami i pytaniami w sprawie zasad funkcjonowania transportu zbiorowego drogą wodną w tym sezonie, czyli tzw. popularnie tramwajów wodnych, wyjaśniam i informuję:

1. porozumienia z Gdynią, Gdańskiem i Sopotem w sprawie wspólnej organizacji tramwajów wodnych zostały zawarte w roku 2009, na okres 4 lat, tj. do roku 2012.

2. na początku roku Sopot wypowiedział porozumienie. Miasto Hel nie wycofało się z porozumień i w dalszym ciągu jest w nich partnerem.

3. w związku ze zmniejszonymi dochodami budżetowymi Miasto Hel negocjowało z pozostałymi partnerami warunki dotyczące finansowania realizacji tego zadania, a w szczególności możliwość rozłożenia udziału Helu na raty. Spotkaliśmy się tu z pełną życzliwością i chęcią udzielenia pomocy naszemu miastu i w chwili obecnej jesteśmy na etapie finalizowania aneksów do porozumień, które umożliwią nam spłatę zobowiązań w dogodnych dla nas i naszych partnerów terminach.

4. nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących tegorocznego rozkładu rejsów, ale powinny one pojawić się niebawem. Poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej, można także śledzić strony internetowe ZTM Gdańsk oraz ZKM Gdynia, które z ramienia partnerów odpowiadają za organizację rejsów i publikują wszelkie informacje z tym związane.

Mirosław Wądołowski

Burmistrz Helu


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *