Wirtualny Hel

OSTATNIE WPISY

         

Chciał wyłudzić kredyt na mieszkania w Helu

52691df1219

 

56-latek próbował z banku wyłudzić ponad pół miliona złotych, które chciał przeznaczyć na kupno apartamentu w Helu. Niewykluczone, że w ten sposób oszust kupił kilka mieszkań na Półwyspie Helskim.

 

Policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który chciał otrzymać kredyt hipoteczny w wysokości prawie 570 tys. zł. na kupno apartamentu na Helu.

- Złożone przez niego dokumenty były sfałszowane - informuje rzecznik policji.

Jak się okazuje, niewykluczone, że to nie pierwsze jego mieszkanie kupione w ten sposób. Może mieć na swoim koncie nawet kilka takich oszustw.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku od pewnego czasu pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności kupna niektórych mieszkań na Helu.

- Z ich informacji wynikało, że prawdopodobnie kilka apartamentów zakupił mężczyzna, którego sytuacja finansowa, raczej nie pozwalałaby na taki wydatek - relacjonują funkcjonariusze.

Kryminalni zaczęli sprawdzać, czy nie doszło do złamania prawa. Ich ustalenia szybko się potwierdziły.

- Jakby tego było mało, z ich ustaleń wynikało, że typowany przez nich mężczyzna po raz kolejny próbuje wyłudzić wysoki kredyt hipoteczny na zakup mieszkania - informuje oficer prasowy policji.

We wtorek w jednym z gdańskich banków zatrzymali na gorącym uczynku 56-latka, który na podstawie sfałszowanych dokumentów, chciał uzyskać kredyt w wysokości blisko 570 tys.zł

 

Biznesmen podający się za właściciela dobrze prosperującej firmy budowlanej z banku trafił prosto do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut oszustwa.

- Teraz policjanci ustalają, czy ktoś pomagał podejrzanemu w przestępczym procederze, a min. w przygotowaniu nieprawdziwych dokumentów, które stanowią teraz dowód rzeczowy w sprawie - wylicza rzecznik pomorskiej policji. - Sprawdzą też, czy 56-latek jest sprawcą innych oszustw. Ze wstępnych informacji wynika, że takich wyłudzeń może mieć kilka na swoim koncie.

 

Źródło: naszemiasto.pl

Licznik gości

DziśDziś816
WczorajWczoraj628
Ten tydzieńTen tydzień1444
Ten miesiącTen miesiąc9985
WszystkichWszystkich3173893
Witaj: 3.231.228.109

Logowanie albo Rejestracja

Logowanie