Wirtualny Hel

OSTATNIE WPISY
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Promocja miasta
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Promocja miasta

Promocja miasta 14-05-2012 20:48 #2258

• Hichu
  • Złoty forowicz
Wystawienie stoiska na Skwerze Kościuszki podczas BALTOPSu w celu promocji miasta uważam , bez wnikania w szczegóły , za dobry pomysł. Chciałbym, mam prośbę aby na forum lub tez stronie oficjalnej miasta została zamieszczona informacja w jaki sposób miasto chce sie promować. Czy ograniczy sie tylko do ulotek, plakatów reklamowych czy tez osoby odpowiedzialne w "ratuszu" za promocję mają inne ciekawsze pomysły. W obecnej dobie konkurencji pomiędzy miejscowościami nadmorskimi ulotki i plakaty to moze być trochę mało a i sama magia Helu oraz końca półwyspu helskiego juz nie jest taka sama jak kiedyś, kiedy miasto po długim czasie izolacji otworzyło sie na świat. Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych za promocje miasta,życząc powodzenia.

Odp: Promocja miasta 15-05-2012 09:43 #2261

Temat przygotowania do sezonu i poniekąd podtemat: promocja miasta będzie jednym z punktów najbliższej sesji. Oprócz wymienionych, miasto jest promowane na targach turystycznych na południu Polski.W ramach akcji promocji regionu który koordynuje NORDA. Ostatnio czytałem o umieszczeniu informacji o Helu w materiałach promocyjnych Gdyni. Jednak najpewniejsze informacje posiadają pracownicy "promocji"

Odp: Promocja miasta 16-05-2012 20:58 #2268

• Hichu
  • Złoty forowicz
Oprócz zapoznania sie / przeze mnie/ z protokołem najblizszej sesji byłbym wdziędzny gdyby i na forum odpowiedział Pan na moje pytanie tzn. jak będzie wygladała promocja miasta na stoisku reklamowym podczas BALTOPSU, no chyba, że jest to tajemnica przed konkurencją. W protokołach są tylko suche fakty, krótkie infoormacje, lakoniczne informacje, które nie zawsze dają pełny pogląd na dana sprawę. Na stronie miasta w dziele TURYSTYKA można owszem znalezc informacje na temat IMPREZY PROMOCYJNE ale juz pod hasłem MATTERISŁY PROMOCYJNE pustka.W KAMPANIACH PROMOCYJNYCH nie lepiej ponieważ istnieją dwie odrobine zdezaktualizowane informacje: Hel zaprasza zima - kampania promocyjna 2011 oraz Hel na planszach gry Monopoly?- konkurs 2011. Troche informacji równiez można znalezć w działach ATRAKCJE TURYSTYCZNE oraz ZABYTKI a także w kalendarzu imprez na 2012 r. / także przeglądanie aktualności na stronie miasta/.No ale jak napisałem powyżej mnie interesuje jak będzie wyglądała promocja miasta podczas BALTOPSU i takiej oczekuję od Pana informacji. Pozdrawiam.

Odp: Promocja miasta 17-05-2012 09:25 #2270

Oczywiście zamieszczę informację. Jeśli nie będzie takowej ,to proszę mi przypomnieć. Natomiast w sprawie aktualizacji informacji z promocji , zwrócę uwagą informatykowi w UM.

Odp: Promocja miasta 22-05-2012 22:17 #2288

• arnie
  • Złoty forowicz
UM promocję Helu traktuje jako ‘naganianie klientów ‘ restauratorom ,także może liczy ,że oni z czymś wyskoczą. Całe lato słyszymy w radio ,pogodę dla Zakopanego i co się dzieje na wybrzeżu wszędzie oprócz Helu. Promocji miasta nie było nigdy, myślę ,że należy zacząć od zmiany strategii albo personelu który się tym zajmuje. W sumie teraz co tu promować , chyba ,że liczymy na najazd traperów albo Camel Trophy ewentualnie zawody maszyn z kamieniołomów.

Odp: Promocja miasta 23-05-2012 09:13 #2290

• krisek130
  • Ekspert
  • Nigdy nie mów nigdy
A ja mam inny pomysł promocji miasta, ozdobienia i zarobienia kasy dla miasta. Chodzi o ul. Steyera a dokładnie ten odcinek garaży , który szpeci i nigdzie w żadnym mieście nie widziałem czegoś takiego przy głównym ciągu komunikacyjnym. Mój pomysł jest taki, iż wystarczyło by coś na wzór ekranów drogowych zrobić żeby zasłoniły garaże , a powierzchnie wykorzystać na reklamę i promocje dla miasta oraz komercyjnie. Jestem pewien e wydatki na budowę tego mogą sie szybko zwrócić przy obecnych cenach reklamy, Jednak co najważniejsze zasłonimy niezbyt piękny widok. Mam nadzieje ze to zainteresuje miasto
Prawie wszystko jest możliweP

Odp: Promocja miasta 23-05-2012 17:38 #2291

• Hichu
  • Złoty forowicz
Mam podobne zdanie jak moi przedmówcy. Nigdy moca stroną UM nie była komórka odpowiedzialna za reklame miasta. Patrz choćby przytoczoe przeze mnie przykłady w poście# 2268 / MATERIAŁY PROMOCYJNE pustka.W KAMPANIACH PROMOCYJNYCH nie lepiej ponieważ istnieją dwie odrobine zdezaktualizowane informacje/. Co do zasłąnięcia garaży, jakby nie patrzeć potrzebnych a jednoczesnie rzeczywiście stanowiących niezbyt estetyczny widok, " ekranami drogowymi" jako bazę dla reklam to dobry pomysł.

Odp: Promocja miasta 24-05-2012 10:48 #2292

Co do kompetencji komórki promocji nie zabieram głosu bo to nie moje kompetencje. Jednak należy wziąć pod uwagę, że bez pieniędzy i Salomon nie naleje. Chociaż nie wszystkie pomysły wiążą się z wydawaniem kasy a niektóre wręcz przeciwnie. Małe dementi, prognoza pogody z Helu już była. Robiła ją TVN24, jednak to wymagało wydania kupy kasy. Reklama Helu? Odsyłam do wczorajszego wydania Dziennika Bałtyckiego i artykułu o tramwajach wodnych. Pomysł zamontowania ekranów wydaje się ciekawy i wart zastanowienia. Nie wiem co mówią na to przepisy ale warto sprawdzić. Więcej na temat promocji miasta, mam nadzieję, będę mógł napisać po sesji.

Odp: Promocja miasta 24-05-2012 21:02 #2296

• Hichu
  • Złoty forowicz
Wiadmo że za darmo nic nie ma. Promocja miasta kosztuje. Jak chce się coś osiągnąć to trzeba inwestować. Nikt za darmo nie wydrukuje ulotek, plakatów, za darmo nie umieści reklamy w telewizji czy tez radiu lub prasie.TV zapewne jest drogie, szczególnie komercyjne, ale prasa ogólnopolska/ reklama/ jest juz zapewne tańsza Chyba można za darmowe udostepnienie powierzchni reklamowych w mieście w zamian zaproponowac umieszczenie reklamy w mediach. Czy jednak znajdzie sie chętny ze względu na różnice w kosztach ?. Umieszczanie raklam, propagowanie imprez na portalu miasta to mało. Jest to jakby nie patrzeć lokalne forum, lokalna strona. Patrząc jednak z drugiej strony jak ktoś chce i go to interesuje to znajdzie.Czy wydanie Dziennika Bałtyckiego z artykułem o tramwajach wodnych to zasługa Helu, wszak w tym przedsięwzięciu biorą udział równiez inne miasta leżące nad zatoką gdańską i znacznie bogatsze.Co do kompetencji pracowników działu promocji UM to też się nie wypowiadam, bo ich nie znam, a niesłuszną opinią bardzo łatwo kogoś skrzywdzić. Jednak nie zmienia to mojego zdania na temat efektów jej działalności. Może po kolejnej sesji RM będzie lepiej wyglądała promocja miasta. Tego życzę wszystkim którym leży na sercu dobro naszego miasta.. Owocnych obrad na najbliższej sesji RM.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marek Chroń

Odp: Promocja miasta 25-05-2012 11:06 #2297

• falco
  • Senior forum
Do promowania miasta nie trzeba wielki nakładów finansowych, przykładem jest nasz portal.
Gazety to już przeżytek, żyjemy w dobie elektroniki i wszechobecnego internetu, miasto powinno się skupić bardziej na promocji w sieci, a nie na jakiś targach, które nic nie wniosą do promocji miasta.
Reklama w internecie jest relatywnie tania i dociera do większej ilości odbiorców. Przykład? proszę bardzo
"Nasze chłopaki" zmienili tylko nazwę portalu oraz formę jego działania, dodali kilka kamerek, zrobili atak reklamowy w sieci (to się chyba nazywa parcele czy jakoś tak), promują miasto na portalach społecznościowych, pozycjonują się w Google chyba na słowo Hel - idziecie w statystykach jak burza Licznik rośnie jak szalony, nie tak dawno świętowaliście 100tyś. odwiedzin, a już za pasem szykuje się 200tyś.
Więc można tanio i skutecznie promować miasto, wystarczy trochę czasu i zapału. Ostatnimi czasy można zauważyć, że UM zaczął również doceniać siłę internetu i przekazów multimedialnych. Chyba trochę pozazdrościli popularności WH
Moje spostrzeżenia i sugestie:
1. UM na samym początku powinien ogarnąć własną stronę bo wygląda jak wielkie wysypisko informacji.
2. Akcja promocyjna miasta w sieci.
3. Rozbudować sieć helskich webcamów.
4. W sezonie letnim promocja na telebimach (telewizorach) rozstawionych w najbardziej newralgicznych miejscach miasta (przystanki, dworzec, bulwar, wiejska itp.), może jakieś płatne reklamy naszych przedsiębiorców?
5. Ulotki reklamowe promujące miasto, które będą również uprawniać do jakiś zniżek na towary lub usługi. Takiej ulotki nikt nie wyrzuci od razu bo kusić będzie kupon rabatowy
6. itd. itp. itd.

Można? można tylko trzeba pomyśleć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marek Chroń
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Marcin Daraż, Marek Chroń
Wygenerowano w 0.67 sekundy

Logowanie albo Rejestracja

Logowanie