Wirtualny Hel

Błąd
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
  • Kunena Błąd wewnętrzny: Proszę o kontakt z administratorem serwisu aby rozwiązać ten problem!
OSTATNIE WPISY
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

OBIEKTY MILITARNE HELU
(0 przeglądających) 

TEMAT: OBIEKTY MILITARNE HELU

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 08-05-2013 16:54 #3971

• Hiob
  • Senior forum
Nastepne informacje sa takie ze proponuje obejrzec "Kanał" Wajdy tak dla wprowadznia w klimat , powiem tylko tyle ze inscenizacja nie konczy sie happy endem podobnie zreszta jak film. Problem w tym ze wy nie bedziecie tego ogladac tylko w tym uczestniczyc . Generalnie bedzie naprawde mroczno i ponuro ,proponuje wziac gorsze ciuchy , ci o slabszych nerwach niech wezma "pampersa' inscenizacja bedzie trwała 20-25 minut i bedą to Wasze najdłuzsze minuty w zyciu.
Kolega który pisał do tego sceniarusz jest niezly w te klocki , stad takie uwarunkowania regulaminowe .
Proponuje sie tez nie spieszyc na inscenizacje , z doswiadczenia wiem ze 1-2 inscenizacja grupa to rozgrzewka dla nas i obiektu . Nastepne juz beda szly w zadymionymi kanalami , a rekonstruktozy juz sie "rozgrzeja' i zacznie sie dodatkowe improwizowanie wiec kazda inscenizacja bedzie odrobine inna od poprzedniej.
Tak wiec czekam na Was z otwartymi ramionami.
p.s.
w zalaczniku zdjecia z powstania 44 jakie robilismy w pazdzierniku.

107_integr_hel.jpg

061_integr_hel.jpg

035_integr_hel.jpg
Ostatnio zmieniany: 08-05-2013 17:01 przez Hiob.

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 09-05-2013 19:45 #3974

Piszę się na to!
PS. Skoro mamy łazić po kanałach, to dajcie nam chociaż jakąś broń ;P

EDYCJA
Takie coś z Helskiej Blizy 21/2004- "Wspomnienia Krzysztofa Budzisza z Helu":
Był rok 1948. Wiosną w zatoce roiło się
od płoci, szczególnie w Porcie Wojen-
nym. Sposób na łowienie ryb mieli-
śmy następujący. W helskich lasach żołnierze
niemieccy pozostawili po sobie tysiące sztuk
broni i amunicji. Do łowienia wykorzystywali-
śmy ręczne granaty. Po wrzuceniu ich do wody
wybuch powodował ogłuszenie ryb, po czym
wystarczyło zebrać je z tafli wody podbiera-
kiem. Przy wschodnim molo w Porcie Wojen-
nym znajdowała się zatopiona niemiecka barka,
wyładowana po brzegi minami i innymi mate-
riałami wybuchowymi. Dwóch moich kolegów
wraz z rosyjskimi marynarzami bezmyślnie
wrzuciło do niej granat licząc na obfity połów
licznie zgromadzonych tam ryb. Wybuch grana-
tu spowodował eksplozję pozostałych ładun-
ków. Na skutek tego moi koledzy i kilkunastu
rosyjskich marynarzy straciło życie. Powstała
kilkumetrowa fala. Woda wdarła się głęboko w
głąb lądu. Dochodząc do pobliskich koszar,
wybiła okna i dostała się do środka budynków.
Było wielu rannych. Wybuch zniszczył ponad
100 metrów mola. Odłamki skalne i porozrywa-
ne drewniane pale, wykorzystywane przy bu-
dowie portu, spadały nawet w porcie rybackim.

Może ktoś, coś o tym słyszał? Ja z takim wydarzeniem spotkałem się właśnie po raz pierwszy i jak dotąd ostatni.
Ostatnio zmieniany: 09-05-2013 20:44 przez Marcin Łuczak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hichu

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 10-05-2013 20:20 #3978

• Hichu
  • Złoty forowicz
GARŚĆ WSPOMNIEŃ KRZYSZTOFA BUDZISZA Z HELU
przyjacielehelu.pl/helska_bliza/hb_187/art10.htm

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 10-05-2013 21:32 #3979

Dobrze, że znalazłeś całość. Takie wspomnienia mają cholernie dużą wartość! A co do tego wybuchu- "przeczesałem" inne relacje z powojennego Helu (też z HB)- nic. Nikt nie słyszał wielkiego "jebudu" Nawet by mnie to nie dziwiło (o wybuchu na stanowisku nr 1 cyplowej też nikt nie wspomina) ale noż kurcze, te relacje są spisane przez służących w porcie marynarzy...

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 10-05-2013 21:41 #3980

• zeggeria
  • Senior forum
Hichu napisał:
GARŚĆ WSPOMNIEŃ KRZYSZTOFA BUDZISZA Z HELU
przyjacielehelu.pl/helska_bliza/hb_187/art10.htm

Pozwolę sobie na drobną uwagę . Otóż na zdjęciu jest owszem pan Budzisz , ale nie Krzysztof a Jerzy .
I teraz nasuwa się pytanie , czy nastąpiła pomyłka w imieniu , czy też w publikacji zdjęcia .......
Pozdrawiam cieplutko

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 11-05-2013 09:53 #3982

• Hichu
  • Złoty forowicz
Marcin Łuczak napisał:
Dobrze, że znalazłeś całość. Takie wspomnienia mają cholernie dużą wartość! A co do tego wybuchu- "przeczesałem" inne relacje z powojennego Helu (też z HB)- nic. Nikt nie słyszał wielkiego "jebudu" Nawet by mnie to nie dziwiło (o wybuchu na stanowisku nr 1 cyplowej też nikt nie wspomina) ale noż kurcze, te relacje są spisane przez służących w porcie marynarzy...

Znalazłem tą strone juz dawno, szukając materiałów do opracowania które Ci przesłałem, ale jakoś nie zwróciłem szczególnej uwagi na przytoczony fragment wspomnien p. Budzisza.

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 20-05-2013 21:46 #3989

• Hiob
  • Senior forum
I jak moi drodzy udała sie Noc muzeów , nie bylo mi dane spojrzec na nia okiem turysty.
Oczekuje miłej konstruktywnej krytyki takiej budujacej cos na przyszlosc.
p.s.
Sadzy w nosie i na twarzy nie da sie wykluczyc z inscenizacji

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 21-05-2013 15:05 #3990

• mirka90
  • Złoty forowicz
z założenia fajna imprezka - ja zapytała bym co bardziej cieszy -d-day czy taka noc muzeów?
mirka90

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 21-05-2013 15:20 #3991

• Hiob
  • Senior forum
nie ten budrzet , gdybym mial taka kase jak na d-day to strach pomyslec co scenarzysta by wymyslil . minus imprezy ze przy tej formie rekonstrukcji mozna "przerobic" ograniczona licze ludzi, z doswiadczenia widze ze 400 osob to jest max , nie wyrabia obiekt i rekonstruktorzy,
No i wiele zalerzy kto jest w grupie zwiedzajacych, jedni potrafia sei dobrze wczuc inni a wszczegolnosci mlodzi po sporej dawce alkocholu sa zasadniczym problemem takiej formy rekonstrukcji. Rodzi to niepotrzebna nerwówkę i tak zmeczonych rekonstruktorów bo to sa naprawde grube przebiegane kilometry bez praktycznie przerw , bo grupy ida jenda za drugą .
Rekonstruktorzy sei staraja a nic tak bardzo nie wkurza jak glupie teksty pijanego szczeniaka, generalnie w takich momentach odechciewa sie sie wszystkiego.

Odp: OBIEKTY MILITARNE HELU 21-05-2013 22:04 #3992

• mirka90
  • Złoty forowicz
i tu jest sedno- d-day jest krzykliwym , hałaśliwym spektaklem - tylko dlaczego na siłę z plaż helu robic plażę omaha? grupie rekonstrukcyjnej za pewne jedno w sie wciela a przynajmniej było by bardziej realistycznie. Zaangażować dla przykładu port - gdzie zacumują jakieś jednostki wojskowe, z podwodniakami tez by można sie dogadać i przy okazji zorganizować festyn np.a kolejka mmw z której można by podziwiac symulowane ataki wermachtu itp Bardziej rodzinnie bardziej ciekawie , edukacyjnie - bo powiem że d-day za bardzo mnie nie interesuje ,widziałam szeregowca ryan-a .....
mirka90
Moderatorzy: Marcin Daraż, Marek Chroń
Wygenerowano w 0.72 sekundy

Logowanie albo Rejestracja

Logowanie