Wirtualny Hel

OSTATNIE WPISY
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

OBIEKTY MILITARNE HELU
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: OBIEKTY MILITARNE HELU

OBIEKTY MILITARNE HELU 01-12-2012 22:34 #2829

• mirka90
  • Złoty forowicz
Witam , szukam info na necie juz kilka dni i nic , chodzi mi o To coś co przypomina wrak na plaży niedaleko Juraty, Mam fotki tego obiektu jednak brak wiedzy mi dokucza, szukałam w rożnych miejscach i znalazłam tylko podobne zapytania
Załączniki:
mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 02-12-2012 13:38 #2832

Dla mnie wygląda to na stary zbiornik podziemny. Dowiem się jednak szczegółów.

OBIEKTY MILITARNE HELU 02-12-2012 22:36 #2837

• mirka90
  • Złoty forowicz
nawiazałam kontakt z mieszkańcem helu , nie zna tego i twierdzi iz obecnie nie ma tego juz na plazy. Dodał iz w okolicy góry szedów nie daleko plazy lekko na pn/w na płytkiej wodzie lezy okret u-? , historia tyleż ciekawa co mało prawdopodobna- jest to okręt który uległ awari i został zamaskowany najblizej jak tylko m ozliwe . - Może co rusz wyzyca kawałki siatki maskującej , to lin wizualnie juz starych, ale gdzie prawda? Jak kogos pytam to sie dziwia iz dziewczyne interesuja jakieś stare złomowiska w wodzie, byłam widziałam , ,,namacałam' i cos mnie ciagnie , cos pcha ku wiedzy.......
mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 03-12-2012 08:07 #2838

Dałem pytanie również na FB. Na razie wpisy są bardzo fantastyczne. Ja się upieram przy zbiorniku chociaż nie pasują mi jakby bulaje. Drążymy temat dalej, teraz to ja też jestem ciekaw

OBIEKTY MILITARNE HELU 03-12-2012 16:16 #2841

• mirka90
  • Złoty forowicz
ciesze sie że Jesteś zainteresowany, mam jeszcze jedna fotke z tym czymś, przeszukałam spora ilość filmów z you tube, nic ,ale na zdjęciach satelitarnych jest nawet zaznaczone ,Ps , każdemu kto odwiedza hel polecam odwiedzić cmentarz i pomnik prawdziwych bohaterów , prawdziwych bo nie stworzonych przez dzieła literackie , ale o autentyczności ich postawy ,skazanych na zapomnienie , OD rdzennych mieszkańców można wiele na ten temat usłyszeć, wiele wiele słów jest bardzo gorzkich ...nad mogiłami- a przecież ginęli za Polskę.....która ich opuściła która zamazywała ich historię ICH...
Załączniki:
mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 04-12-2012 22:13 #2844

• surfbiker
  • Młodszy forowicz
Na tym zdjęciu to żadne siatki maskujące. A w tym miejscu jak mi wiadomo kiedyś wojsko pompowało paliwo do rurociągów które szły do portu wojennego i to chyba jest taki zbiornik paliwowy.
Nie ma nic piękniejszego niż rower... chyba że... dwa rowery.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 06-12-2012 14:04 #2848

• mirka90
  • Złoty forowicz
możliwe , ale czy tankując czy przelewając paliwo nie bezpieczniej z pozycji zatoki
?
mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 06-12-2012 18:26 #2849

• mirka90
  • Złoty forowicz
.............. chyba sie zakochałam.... w półwyspie helskim uwielbiam godzinami przeglądać sporo swoich fotek z ostatnich trzech lat, filmy na you tube - przeszłam od kuźnic do helu kilkakrotnie plażą i lasem i rowerem półwysep. i znowu natknęłam sie na Coś czego nie znam , wygląda na bunkier ale co to nie wiem , pomiędzy (chyba)Jastarnia a Jurata w lesie natknęliśmy sie na bunkry-? schrony jakby na czołg?i hangary?. byłam tam w tym roku jednak nie potrafiłam tam trafić , ale zauważyłam olbrzymia koparkę i w lesie całe połacie zasypane gruzem czyżby je rozwalili? 0,20s to coś
mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 09-12-2012 17:44 #2854

To nie rozwalanie. To w nomenklaturze wojskowej nazywa się "przywracanie do stanu pierwotnego" - niestety.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirka90

OBIEKTY MILITARNE HELU 09-12-2012 20:12 #2856

mirka90 napisał:
Coś czego nie znam , wygląda na bunkier ale co to nie wiem

To coś w 0:20 jest prawdopodobnie prefabrykowanym, betonowym schronem. Pełno takich rozsianych jest chociażby na terenie 2 Batalionowego Rejonu Umocnionego- gdzieś na płd-wsch od Góry Szwedów.

PS. Witam Forumowiczów
Moderatorzy: Marcin Daraż, Marek Chroń
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Logowanie albo Rejestracja

Logowanie